III rocznica uruchomienia Pływalni Powiatowej w Rykach - 2016.04.23

W minioną sobotę – 23 kwietnia 2016 roku świętowaliśmy wspólnie nasze III urodziny. Aby zaznaczyć wyjątkowość tego dnia od samego rana czekały na wszystkich klientów słodycze oraz niezwykle atrakcyjna cenowo promocja pn. „III urodziny – w cenie jednej trzy godziny”. Dzięki niej mogliście Państwo, wnosząc opłatę za godzinny pobyt, korzystać ze wszystkich oferowanych przez nas atrakcji przez trzy godziny. Wystrój też był świąteczny.

Główną część obchodów rozpoczęliśmy o 13:30 – aquafitnessem dla dzieci. Zajęcia poprowadził instruktor – Łukasz Joński, który w rytm „młodzieżowych” szlagierów wykonywał wspólnie ze wszystkimi uczestnikami ćwiczenia w wodzie. Osoba Pana Łukasza jako instruktora fitnessu okazała się sporą niespodzianką – nikt z nie odgadł wcześniej kto będzie prowadził zajęcia. Od maja planujemy prowadzenie zajęć aquafitnessu zarówno przez Panią Ilonę jak i Pana Łukasza. Ćwiczenia w wodzie były dobrą formą rozgrzania swojego ciała i przygotowania się do udziału w bloku gier i zabaw, które rozpoczęły się kilka minut po 14:00.

W ramach bloku rozegrano 5 konkurencji. Jak rok wcześniej rozpoczęliśmy od zjazdu na rurze – konkurencji o bardzo prostych zasadach - wygrywał ten kto pokonał naszą stu metrową rurę najszybciej. W zabawie wzięło udział 29 uczestników. W kategorii wiekowej do 10 lat najlepsi okazali się: Jankowski Jan (I miejsce) z czasem 22,47 s, Stańczak Natalia (24,53 s) oraz Rafał Aleksander (25,06 s); powyżej 10 lat: Falkowski Marek (I miejsce) z czasem 20,68 s, Pryjomski Szymek (21,12 s) oraz Rafał Eryk (22,25 s). Wszyscy zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali medale, zaś zwycięzcy - nagrody ufundowane przez Pływalnię Powiatową w Rykach, Powiat Rycki oraz lokalnych sponsorów.

Drugą konkurencją było pokonanie toru przeszkód przygotowanego przez Pana Łukasza na basenie pływackim. Każdy zawodnik, po skoku do wody od głębokiej strony (1,8 m) musiał pokonać cztery przeszkody: deskę wypornościową (górą), pływające „wodorosty” (dołem), dwa koła ratunkowe – jedno górą, drugie dołem. Wygrywała osoba, która pokonała tor najszybciej. Konkurencja wymagała dobrych umiejętności pływackich oraz sprawności fizycznej i wbrew pozorom nie była prosta. Tu również podzielono uczestników (22 osoby) na dwie kategorie wiekowe: do 10 lat i powyżej. Najlepsze miejsca zajęli: Kapusta Aleksandra (I – 28,63 s), Pryjomska Alicja (II – 32,28 s), Kępka Wojtek (III – 32,93 s) oraz starsi: Kubak Bartłomiej (I – 24,31 s), Pryjomski Szymon (II – 25,84 s), Niedźwiadek Magdalena (III – 27,34 s). Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali medale, zaś zwycięzcy nagrody.

Trzecia konkurencja skierowana była do rodzin i polegała na jak najszybszym przeciągnięciu dziecka przez cały basen pływacki za pomocą rzutki ratowniczej. Konkurencja bardzo wesoła, okazało się, że wiele dzieci ma nowych wujków i nowe ciocie J. Najlepszymi okazali się: Piecyk Patrycja z „wujkiem” Wojtkiem (I – 13,56 s), Dąbrowski Jan z tatą Arkiem (II – 13,75 s), Jońska Emilia z wujkiem Łukaszem (III – 14,25 s). Zwycięzcy otrzymali medale, zaś Patrycja zestaw nagród.

Czwartą konkurencją był wyścig w mokrym podkoszulku. Konkurencja polegała na założeniu dużej, mokrej podkoszulki na siebie, wykonaniu skoku do wody dowolnym sposobem, przepłynięciu 25 m dowolnym stylem, zdjęciu podkoszulka i położeniu na spoczniku – dopiero ta czynność powodowała zatrzymanie czasu. W konkurencji tej, wbrew pozorom, w dużej mierze nie liczyły się umiejętności pływackie, lecz sprytny sposób założenia i zdjęcia koszulki. Podobno dziewczyny w tej kwestii mają łatwiej jednak najlepszym okazał się mężczyzna – Bartłomiej Kubak (34,03 s), z czterosekundową stratą II miejsce zajęła Nikola Szymańska, zaś trzeci był Jankowski Janek (44,04 s). W zabawie wzięło udział 22 uczestników.

Blok zabaw zakończyliśmy prostą konkurencją super nurek, polegającą na jak najdłuższym wstrzymaniu oddechu pod wodą. W zabawie wzięły udział prawie wszystkie dzieci będące na pływalni. Również tym razem najlepszym z chłopców był Bartek Kubak, zaś z dziewcząt Oumedjebeur Maja. Do zwycięzców powędrowały medale.

Dekoracji zwycięzców wszystkich konkurencji dokonali Starosta Rycki – Stanisław Jagiełło oraz Dyrektor Pływalni Powiatowej w Rykach – Arkadiusz Dąbrowski. Dla wszystkich uczestników zabaw przygotowano urodzinowe upominki – nikt nie odszedł bez nagrody pocieszenia.

Parę minut po 16:00 ponownie odbył się aquafitness z prowadzącym Łukaszem Jońskim, w tym roku ćwiczyły same panie, czyżby panom zabrakło odwagi i determinacji?

Punktem kulminacyjnym był tort urodzinowy wykonany przez Panią Kasię z Pracowni Tortów Artystycznych. W tym roku jego tematem przewodnim była część rekreacyjna pływalni, jednak co dokładnie na nim było zobaczcie sami na zdjęciach. Okolicznościowe wystąpienia Dyrektora Pływalni i Starosty Ryckiego przybliżyły wydarzenia odbyte podczas ostatniego roku funkcjonowania obiektu, obfitowały w podziękowania dla wszystkich klientów, pracowników i zawierały życzenia częstszego spotykania się na co dzień na tym nowoczesnym i funkcjonalnym obiekcie. Pokrojony przez Pana Starostę – Stanisława Jagiełło tort trafił do wszystkich amatorów słodkości. Tych którzy nie mogli być z nami możemy jedynie zapewnić, że tort był przepyszny. Uroczystości rocznicowe zakończyliśmy po 18:00.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zaangażowanie w organizację imprezy.

Dla nieobecnych przygotowaliśmy fotorelację.

Galeria: