Nowe zasady korzystania z pływalni - bez opiekuna od 11 lat…

Szanowni Państwo.

W związku z Państwa uwagami dotyczącymi obniżenia wieku osób korzystających samodzielnie z usług pływalni, uprzejmie informujemy, iż z dniem 22 maja 2013 roku dokonuje się zmian w Regulaminie Pływalni Powiatowej w Rykach. Nowe zasady obowiązują od dziś i pozwalają na samodzielne korzystanie z naszego obiektu osób, które ukończyły 10 rok życia.

Ponadto przypominamy, iż zgodnie z zapisami Regulaminu Pływalni Powiatowej w Rykach na naszym obiekcie obowiązują m. in. następujące zasady:

  • obowiązkowa zmiana obuwia na klapki basenowe (lub miękkie obuwie w przypadku korzystania z antresoli) i pozostawienie okrycia wierzchniego oraz obuwia w szatni ogólnej,
  • na terenie hali basenowej obowiązuje czysty, przylegający do ciała strój kąpielowy spełniający wymogi higieniczne oraz estetyczne, nie posiadający zamków błyskawicznych albo innych wstawek metalowych lub plastikowych, mogących stworzyć zagrożenie dla zdrowia lub bezpieczeństwa korzystających jak również być przyczyną uszkodzeń elementów wyposażenia pływalni: dla kobiet jedno lub dwuczęściowy, dla mężczyzn kąpielówki bez kieszeni o maksymalnej długości do połowy uda oraz czepek.
  • wskazane jest używanie, w mokrej części basenu klapek gumowych, które powinny stanowić (oprócz czepka i stroju kąpielowego) integralną część wyposażenia osób korzystających z pływalni,
  • obowiązkowe korzystanie z prysznica przed wejściem na halę basenową i po jej opuszczeniu.

 Przestrzeganie zapisów Regulaminu spowoduje, iż korzystanie z obiektu będzie komfortowe i higieniczne. Nasza pływalnia będzie czystym i przyjaznym miejscem spędzania wolnego czasu lub rozwijania zainteresowań rekreacyjno-ruchowych.