Ruszają zapisy na I Powiatowe Zawody Pływackie o Puchar Starosty Ryckiego – pierwsze zawody pływackie Pływalni Powiatowej w Rykach.

     Pierwsza edycja zawodów odbędzie się 24 listopada 2013. Zawodnicy zmierzą się w 3 konkurencjach, w różnych grupach wiekowych. Tegoroczne zawody to szansa na wypromowanie zarówno dla pływających w stopniu zaawansowanym jak i nowicjuszy.

 

     Ostatni weekend listopada w Rykach to wielkie święto powiatowego pływania i wyzwanie zarówno dla liderów długich dystansów jak i dla początkujących zawodników. Organizatorzy zachęcają do udziału w imprezie i testu własnych możliwości w ciepłych wodach Pływalni Powiatowej w Rykach także nieco mniej zaawansowanych pływaków. Może w nich wziąć udział każdy, kto spełnia wymagania regulaminu imprezy oraz wykazuje predyspozycje fizyczne i zdrowotne do rywalizacji w zawodach. Formularze zgłoszeniowe dostępne są w recepcji pływalni oraz w załącznikach do niniejszego artykułu.

 

     Przewidujemy, że Powiatowe Zawody Pływackie o Puchar Starosty Ryckiego będą cyklicznymi zawodami pływackimi, mobilizującymi do treningów na co dzień i ostrej rywalizacji w dniu zawodów. W roku 2013 roku patronem honorowym i organizatorem imprezy jest Starosta Rycki – Stanisław Jagiełło, przy udziale Pływalni Powiatowej w Rykach. „Jesteśmy przekonani, że pierwsza edycja zawodów przyczyni się do promocji miasta i powiatu ryckiego oraz popularyzacji pływania jako aktywnej formy spędzania czasu. Liczymy, że uda nam się na ten 1 dzień skierować oczy wszystkich miłośników sportów wodnych na gospodarza zawodów – miasto Ryki, a mieszkańców i gości włączyć do wspólnej zabawy” – mówi Stanisław Jagiełło.

     Arkadiusz Dąbrowski – Dyrektor Pływalni Powiatowej w Rykach jest przekonany, że zawody przyciągną na pływalnię czołówkę sportowców, którzy zaprezentują nowicjuszom jak należy pływać. Liczy także na odkrycie utalentowanych zawodników w młodszych kategoriach wiekowych i tym samym rozbudzenie aspiracji pływackich wśród młodzieży szkolnej.

 

Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są w recepcji pływalni oraz w regulaminie zawodów.

Zapisy uczestników trwają do 21 listopada 2013 r.

Nie przegap szansy na wygraną! 

Załącznik: