Ruszają zapisy na II Powiatowe Zawody Pływackie o Puchar Przewodniczącej Rady Powiatu oraz Starosty Ryckiego – zawody z okazji pierwszej rocznicy uruchomienia Pływalni Powiatowej w Rykach.

     Zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Ryckiego jak również gości do udziału w kolejnej edycji Powiatowych Zawodów Pływackich.

 

     Ich druga edycja odbędzie się 10 maja 2014. Zawodnicy zmierzą się w trzech znanych konkurencjach w różnych grupach wiekowych oraz widowiskowym "pływaniu na czym się da". Tegoroczne zawody to szansa na wypromowanie zarówno dla pływających w stopniu zaawansowanym jak i nowicjuszy.

 

     Dzień zawodów to wielkie święto powiatowego sportu i wyzwanie zarówno dla liderów długich dystansów jak i dla początkujących zawodników. Zachęcamy do udziału w imprezie i testu własnych możliwości, w ciepłych wodach Pływalni Powiatowej w Rykach, także nieco mniej zaawansowanych pływaków. Może w nich wziąć udział każdy, kto spełnia wymagania regulaminu imprezy oraz wykazuje predyspozycje fizyczne i zdrowotne do rywalizacji w zawodach. Formularze zgłoszeniowe dostępne są w recepcji pływalni oraz w załączniku do niniejszego artykułu.

 

     Powiatowe Zawody Pływackie stają się cykliczną imprezą, mobilizującą do treningów na co dzień i ostrej rywalizacji w dniu zawodów. W 2014 roku patronem honorowym i organizatorem imprezy jest Przewodnicząca Rady Powiatu - Hanna Czerska - Gąsiewska oraz Starosta Rycki – Stanisław Jagiełło, przy udziale Pływalni Powiatowej w Rykach.

„Po sukcesie pierwszej edycji zawodów liczymy, że uda nam się kolejny raz skierować oczy wszystkich miłośników sportów wodnych na gospodarza zawodów – miasto Ryki, a mieszkańców i gości włączyć do wspólnej zabawy. Jestem ciekaw wyników tegorocznych zawodów, tego jakie postępy robi nasza młodzież i kto tym razem wygra.” – mówi Stanisław Jagiełło.

     Arkadiusz Dąbrowski – Dyrektor Pływalni Powiatowej w Rykach wskazuje na szczególne okoliczności i termin organizacji zawodów - 10 lecie akcesji do Unii Europejskiej. Tegoroczne przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich i ma na celu uwidocznienie jak duży wpływ na procesy inwestycyjne w sferze sportowej mają dotacje Unii Europejskiej - przy udziale których wybudowano rycki basen.

 

     Jesteśmy przekonani, że zawody przyciągną na pływalnię czołówkę sportowców, nie tylko z terenu powiatu, którzy zaprezentują nowicjuszom jak należy pływać. Liczymy także na odkrycie utalentowanych zawodników w młodszych kategoriach wiekowych i tym samym rozbudzenie aspiracji pływackich wśród młodzieży szkolnej.

 

Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są w recepcji pływalni oraz w regulaminie zawodów.

Zapisy uczestników trwają do  8 maja 2014 r.

Nie przegap szansy na wygraną!

Załącznik: