Wyniki I Powiatowych Zawodów Pływackich o Puchar Starosty Ryckiego

Gorąca atmosfera, wielkie emocje związane z rywalizacją, doping z trybun, radość z wygranej – tak przebiegały niedzielne I Powiatowe Zawody Pływackie o Puchar Starosty Ryckiego zorganizowane przez Pływalnię Powiatową w Rykach. Kto nie był, niech żałuje!

Starosta Rycki – Stanisław Jagiełło wraz z Dyrektorem Pływalni – Arkadiuszem Dąbrowskim  otworzyli zawody i życzyli wszystkim uczestnikom spektakularnych sukcesów. Niemal 90 zawodników rywalizowało w 3 konkurencjach dla 6 kategorii wiekowych.

W najliczniejszej kategorii wiekowej: uczniowie szkół podstawowych, w klasach I-III, najlepszą zawodniczką okazała się Nikola Szymańska - zajmując I miejsce w przepłynięciu 25 m stylem dowolnym, zaś najlepszym zawodnikiem Kajetan Kryczka. W II bloku startów rywalizowali uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych, a mistrzami stylu klasycznego na 25 metrów zostali Natalia Jankowska i Stanisław Skwarek. W stylu grzbietowym najlepszą formę pokazali Julia Sarnowska i Bartłomiej Kubak. 25 metrów stylem dowolnym najszybciej przepłynęli Bartłomiej Kubak i Natalia Jankowska – zdobywając tym samym kolejne złote medale, puchary i karnety na pływalnię.

Uczniowie gimnazjów również zaskoczyli wysoką frekwencją. Złoto w rywalizacji na 50 metrów stylem klasycznym zdobył Damian Jesion. Niestety w tej dyscyplinie nie było chętnych do rywalizacji wśród kobiet. Złoto w stylu grzbietowym wywalczyli Karolina Bednarczyk i Piotr Jankowski, a mistrzami stylu dowolnego wśród gimnazjalistów zostali Wiktoria Nurzyńska i Jakub Niewczas.

Niestety zawody nie spotkały się z zainteresowaniem uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zgłosiło się tylko dwóch zawodników – I miejsce na podium wywalczył Michał Ryl, a tuż za nim do mety dopłynął Daniel Miłosz. Obydwaj zawodnicy pokazali wspaniałą formę oraz technikę pływania. Miło nam będzie gościć ich na pływalni.

V blok startów zarezerwowany był dla dorosłych. W szranki zawodów stanęło 10 mężczyzn i 4 kobiety. Grzegorz Drózd wywalczył złoto w stylu grzbietowym i dowolnym. Najlepszym w stylu klasycznym był Krzysztof Baranowski. Wyścig kobiet w stylu klasycznym wygrała Ewa Kępka.

Znakomitą formę pokazali także seniorzy startujący w bloku VI. Roman Kucharski i Dariusz Sroka pokazali jak się wygrywa w stylu klasycznym i dowolnym, szybko pokonując dystans 50 metrów.

A było o co walczyć! Statuetkami uhonorowano zwycięzców każdej kategorii. Dodatkowo laureaci I miejsc zostali nagrodzeni karnetami na basen. Zawodnicy, którzy zajęli I, II i III miejsce otrzymali również medale i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy sukcesów i dziękujemy za udział w zawodach. Liczymy, że II Powiatowe Zawody Pływackie, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja 2014 roku przyciągną jeszcze większą grupę zawodników, a wśród nich będę prawdziwi mistrzowie sportu naszego powiatu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów oraz zapoznania się z wynikami uczestników.